Ești participant?

Actualizări ale produselor AhaSlides în iunie 2022

Actualizări ale produselor AhaSlides în iunie 2022

anunturi

Ellie Tran Iunie 30 2022 3 citește min

Luna aceasta, echipa noastră a fost foarte ocupată în culise, îmbunătățind funcțiile pentru a vă aduce mai multă implicare, oriunde aveți nevoie.

Tot ceea ce tocmai am lansat, fie că este o funcție nouă sau o îmbunătățire, este să vă ajute să vă faceți prezentările mai distractive, mai ușor.

Nou tip de diapozitiv

  1. Slide de conținut: Nou-nouț'Conţinut' slide vă permite să vă faceți diapozitivele non-interactive exact așa cum doriți. Puteți adăuga și edita text, formatare, imagini, linkuri, culori și multe altele direct pe slide! Pe lângă aceasta, puteți glisa, plasa și redimensionați toate blocurile de text cu ușurință.
Noul slide de conținut al AhaSlides.

Caracteristici noi de șablon

  1. Banca de întrebări: Puteți căuta și trage un diapozitiv prefabricat în prezentarea dvs. în cel mai scurt timp ⏰ Faceți clic pe „+ Slide nou' pentru a-l găsi pe al tău din peste 155,000 de diapozitive gata făcute din biblioteca noastră de diapozitive.
Banca de întrebări a lui AhaSlides.
  1. Publicați prezentarea în biblioteca de șabloane: Puteți încărca orice prezentare de care sunteți mândru în biblioteca noastră de șabloane și o puteți partaja cu 700,000 de utilizatori AhaSlides. Toți utilizatorii, inclusiv dvs., pot descărca prezentări reale de la alții pentru a le utiliza oricând! Puteți să le publicați fie direct în biblioteca de șabloane sau prin butonul de partajare din editorul prezentării tale.
Publicați șablonul în biblioteca de șabloane AhaSlides.
Publicarea unei prezentări în biblioteca de șabloane.
Publicați șablonul în biblioteca de șabloane AhaSlides.
Publicarea unei prezentări de la editorul de prezentare.
  1. Pagina principală a bibliotecii de șabloane: Biblioteca de șabloane a avut o schimbare! Acum este mult mai ușor să găsești șablonul cu interfața mai puțin aglomerată și noua bară de căutare. Veți găsi toate șabloanele create de echipa AhaSlides în partea de sus și toate șabloanele create de utilizator în secțiunea „Nou adăugat” de mai jos.
Biblioteca de șabloane AhaSlides.

Noi funcții de chestionare

  1. Dezvăluie manual răspunsurile corecte: faceți clic pe un buton pentru a afișa singuri răspunsurile corecte la test, în loc să lăsați acest lucru să se întâmple automat după expirarea timpului. Îndreptați-vă spre setări cont > Setări generale ale testului > Dezvăluie manual răspunsurile corecte.
Dezvăluie manual răspunsurile corecte într-un test pe AhaSlides.
  1. Întrebare finală: Plasați cursorul peste cronometru în timpul unei întrebări de tip test și apăsați pe „Termina acumbutonul pentru a încheia întrebarea chiar acolo.
Butonul Gif cu întrebarea finală pe AhaSlides.
  1. Lipiți imagini: Copiați o imagine online și apăsați Ctrl + V (Cmd + V pentru Mac) pentru a-l lipi direct într-o casetă de încărcare a imaginii din editor.
  1. Ascundeți clasamentul individual într-un test de echipă: Nu doriți ca jucătorii dvs. să vadă clasamentul individual al tuturor? Selectați Ascunde clasamentul individual în setările testului de echipă. Puteți dezvălui în continuare manual scorurile individuale, dacă doriți.
Ascundeți setările individuale ale clasamentului pe AhaSlides.
  1. Anulați și refaceți: A facut o greseala? Utilizați săgețile pentru a anula și a reface ultimele acțiuni pe: 

🎯 Titluri, titluri și subtitluri de diapozitive.

🎯 Descrieri.

🎯 Opțiuni de răspuns, puncte și declarații.

De asemenea, puteți apăsa Ctrl + Z (Cmd + Z pentru Mac) pentru a anula și Ctrl + Shift + Z (Cmd + Shift + Z pentru Mac) pentru a reface.

Anulați/refaceți săgețile de pe AhaSlides.

🌟 Există actualizări pe care le urmăriți? Simțiți-vă liber să împărtășiți cu noi în comunitatea noastră!